Rajdowe zmagania w malowniczej Grecji – 15th Historic Rally of Grece

W imieniu Greckiej Federacji Motorsportowej (OMAE) informujemy o zbliżającym się 15th Historic Rally of Grece, który odbędzie się w dniach 26 – 29 maja 2016, w centrum pierwszej stolicy Grecji – mieście Nauplion. Trasa rajdu prowadzić będzie po znanych i malowniczych drogach Peloponezu.

Jest to jeden z najbardziej znanych i wymagających rajdów historycznych odbywających się w ramach klasyfikacji FIA.

W ramach Historic Rally of Grece odbywają się dwa rodzaje przejazdów- sportowe oraz na regularność. Grecki rajd uznawany jest z wydarzenie nie tylko sportowe, ale także łączące w sobie kulturę i tradycję pięknej, starożytnej Grecji.

Na rajd sportowy składa się 19 odcinków specjalnych liczących łącznie 250 km trasy biegnącej zarówno po asfaltowych i żwirowych drogach oraz z ekscytujący odcinek nocny. Całość trasy jaką uczestnicy mają do pokonania wynosi ponad 900 km. 100 km więcej oraz 45 odcinków specjalnych, liczy z kolei trasa rajdu na regularność, który co roku wspiera ten znany grecki rajd.

Wszystkie załogi uczestniczące w rajdzie wystartują w piątek 27 maja z Aten, a ich zmagania zakończy Ceremonia Rozdania Nagród, która odbędzie się w niedzielę wieczorem.