Rajd Polski Historyczny w kalendarzu FIA

Znamy już termin 5 Rajdu Polski Historycznego, który po raz kolejny znalazł się w kalendarzu FIA Trophy for Historic Regularity Rallies. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych cykli rajdów na regularność, w którym biorą udział załogi z całego świata. Sezon rozpocznie hiszpański Rajd Costa Brava Historic, który ruszy już 17 marca. Koniec rozgrywek przypada z kolei na listopad, a jako ostatni w cyklu dobędzie się brytyjski Rally of the Tests.

Tegoroczny rajd odbędzie się w dniach 1-4 września, jako piąty z ośmiu planowanych wydarzeń. Będzie to pierwszy okrągły jubileusz wydarzenia, dlatego niezmiernie cieszymy się z zaufania jakim darzy nas FIA, która ponownie powierzyła nam organizację jednej z rund pucharu. Mamy nadzieję, że w tym roku także sprostamy temu wyzwaniu.

Rajd Polski Historyczny cieszy się dużą popularnością także wśród załóg zagranicznych, które doceniają go za wymagające trasy oraz doskonałą atmosferę. Walka o miejsca na podium jest zacięta i wpływa na klasyfikację generalną całego cyklu.

Kalendarz FIA Trophy for Historic Regularity Rallies 2016:

17-20 marca – XIII Rally Costa Brava Històric (Hiszpania)
6-10 kwietnia – 30° Coppa dei Fiori (Włochy)
25-29 maj – 15th Historic Acropolis Rally (Grecja)
8-11 czerwca – 8 Rallye Asturias Historico (Hiszpania)
1-4 września – 5. Rajd Polski Historyczny (Polska)
15-17 września – XXIX Elba Graffiti (Włochy)
21-23 października – 8th Olympic Classic Rally 2016 (Grecja)
3-6 listopada – Rally of the Tests (Wielka Brytania)

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie FIA.