II Runda MPHRR

19-20 Maja odbyła się w Krakowie II Runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. W tym roku była to dla fanów motoryzacji nie lada gratka z uwagi na fakt, iż impreza była połączona z Nocą Muzeów organizowaną w tym czasie w centrum Krakowa.

Z tego tytułu w piątkową noc zwiedzający Muzeum Inżynierii Miejskiej na krakowskim Kazimierzu mogli z bliska zobaczyć jak z wygląda procedura badania kontrolnego przeprowadzana na każdej z rund Mistrzostw Polski oraz przyjrzeć się startującym w rajdzie zabytkowym samochodom rajdowym.

W sobotę 20 Maja zawodnicy wyruszyli na liczącą blisko 170  km trasę rajdu Kraków – Żegocina – Kraków, podczas której rozegrano 4 RT.

W tym roku 1 miejsce w grupie sportowej zajęła załoga Stanisław i Anna Postawka, zaraz za nimi uplasowała się załoga Jacek Miller i Maciej Orzechowski a podium uzupełnili Bartłomiej i Marta Kossowscy.

W grupie tradycyjnej podium wyglądało następująco. 1 miejsce zajęła załoga Dulewicz Krzysztof i Dulewicz Maja, 2 miejsce Fidelus Krzysztof i Orzechowski Tomasz, zaś 3 miejsce Stychno Krzysztof  Urbanek Jerzy.

Organizowana Runda Mistrzostw Polski w Rajdach na Regularność jest doskonałym sposobem na sprawdzenie swojego przygotowania przed główną imprezą w kalendarzu rajdów na regularność w Polsce czyli Rajdem Polskim Historycznym, który w tym roku odbędzie się 7-9.09.2017 roku również w Krakowie.