Dziś finałowy etap 11 RPH

Wczorajszy etap liczący niemal 500 kilometrów, mocno przerzedził i tak bardzo skromną stawkę uczestników 11 Rajdu Polski Historycznego. Można powiedzieć – „zdziesiątkował”  😉 bo tylko 10 załóg dotarło wieczorem do Wieliczki na PKC 8. Jednymi z pechowców byli Michael Iwanek i Matthias Cordes w pięknym BMW 2002, które niestety straciło trochę na urodzie.

Po rozegraniu 24 odcinków RT, wyraźnie ukształtowała się czołowa trójka, którą dzielą stosunkowo niewielkie różnice punktowe – szczególnie dotyczy to załóg zajmujących miejsca 2 i 3. Marcin Stryczak/Mateusz Stryczak tracą do prowadzących Stanisława i Anny Postawków 130,3 pkt, mając zaledwie 6,7 pkt przewagi nad załogą Jacek Grochowski/Henryk Buszkiewicz.

Najgorsze, często nielubiane przez sportowców – 4 miejsce, zajmuje załoga Łady Samary. Paweł Krajewski i Jakub Żur jadą bardzo dobry rajd, jednak piątek był dla nich dość pechowy. Dwukrotne problemy z przyblokowaniem na trasie RT przysporzyły im trochę punktów karnych, a najgorsze przydarzyło się na na RT 23. Błędna implementacja danych odcinka do aplikacji, sprawiła konieczność jazdy bez wsparcia urządzenia pomiarowego, prowadzące do poniesienia kolejnych strat punktowych. Ostatecznie tracą po dwóch etapach 673,8 pkt do najniższego stopnia podium.

Pierwsza z zagranicznych załóg – Roland i Ute Zimmermann jadąca Oplem Kadett’em B Rallye zajmują 5 miejsce, ale już ze znaczną stratą, mając zarazem bardzo bezpieczną przewagę nad kolejnymi załogami.

Szczegółowe wyniki dostępne są tu -> WYNIKI I LISTY STARTOWE

Dzisiejszy etap liczący 311,28 kilometra, z 14 RT o łącznej długości 201,21 km zakończy się w Trzebini o godzinie 16:10

Zdjęcia z wczorajszego etapu dzięki uprzejmości: Damian Kuna, dekagrafia https://www.instagram.com/dekagrafia/