Do Małopolski wraca Rajd Polski Historyczny

Po rocznej przerwie, na trasy Małopolski znów wyruszą załogi startujące w Rajdzie Polskim Historycznym.11 edycja zawodów, które rozegrane będą w dniach 22 – 25 czerwca, będzie finałową Rundą Pucharu Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. W rajdzie startować mogą załogi w samochodach wyprodukowanych przed 31.12.1990, podzielone będą na cztery grupy, uwzględniające wiek auta.

W tym roku organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego zapraszają także amatorów turystyki motoryzacyjnej, dla których prowadzona będzie odrębna klasyfikacja GT. Zgłoszone samochody muszą być wyprodukowane przed 31.12.1998 rokiem. Uczestnicy pokonają identyczną, jak zawodnicy jadący na regularność, ponad 800 – kilometrową trasę, jednak bez szczegółowych pomiarów regularności przejazdów. Obowiązywać ich będą jedynie czasy wjazdów na poszczególne Punkty Kontroli Czasu. To gratka dla miłośników tej formy turystyki, okazja do zobaczenia rajdu „od środka”.

Trasa 11 Rajdu Polski Historycznego liczyć będzie dokładnie 814,9 kilometra, a bazą zawodów tradycyjnie zostanie Hotel Soray w Wieliczce.

Atrakcją dla kibiców i miłośników aut historycznych będzie start do rajdu w czwartek 22 czerwca ( godz. 20:00), zlokalizowany przy Tauron Arena Kraków. Załogi wyruszą na pierwszy, krótki ale widowiskowy odcinek z pomiarem regularności, poprowadzony wokół Tauron Areny Kraków, skąd przejadą na trasę prowadzącą m.in. przez Brzegi i Węgrzce Wielkie – znane OS z Memoriałów Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Etap 1 zakończy się wieczorem w Wieliczce.

W piątek 23.06 wystartuje 2 Etap Rajdu; tym razem samochody będzie można oglądać o godz. 8:00 pod kompleksem sportowym Solne Miasto w Wieliczce, bądź kilka minut później na wielickim rynku. Trasa etapu poprowadzi najpierw na południe do Czchowa, gdzie zaplanowano postój, następnie na zachód do Zawoi, gdzie pierwsza załoga powinna pojawić się ok. godz. 15:00; o 20:30 uczestnicy powinni zameldować się na mecie etapu w Hotelu Soray.

Sobota 24.06 to poranny start ( godz. 8:00) spod Centrum Konferencyjno – Szkoleniowego, Wieliczka ul. Jedynaka i wędrówka m.in. przez Czernichów do Trzebini, gdzie o godz. 15:30 w Rynku zaplanowano metę rajdu.

Do Automobilklubu Krakowskiego napłynęły zgłoszenia załóg z całej Europy i z Polski, a szczegóły oraz przebieg zawodów znaleźć będzie można na stronie http://www.rajdpolskihistoryczny.pl