3 Rundy PPPZ za nami

Za nami 3 rundy Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na regularność. Zawodnicy rywalizowali już w Częstochowie, Krakowie i Warszawie i był to doskonały trening przed wymagającymi rajdami, które planowane są na wrzesień.

Kolejną, IV rundą PPPZ będzie Rajd Polski Historyczny, który tradycyjnie po raz piąty wystartuje z Rynku Głównego w Krakowie.  Jako, że RPH jest jednym z najdłuższych rajdów  w cyklu PPPZ, a punktacja obliczana jest ze współczynnikiem 1,5 zawodnicy do rywalizacji po trasach małopolski podchodzą bardzo poważnie.

Ze współczynnikiem punktowym 1,5 obliczane będą także wyniki  podczas Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych organizowany przez warszawski Automobilklub Rzemieślnik. Ostatnią rundą sezonu będzie Classic Cars Łódź.

Klasyfikacja generalna przed Rajdem Polski Historycznym przedstawia się następująco:

W klasie tradycyjnej prowadzi załoga Piotr Cisowski/Sławomir Kubański przed Adrianem Urbańskim i Sebastianem Czerwińskim oraz Piotrem Węglerem i Karolem Węglerem zajmującym 3 miejsce, zaś w klasie sportowej pierwsze miejsce zajmuję Jacek Miller i Michał Postawka, drugie Krzysztof Sielicki i Grzegorz Sielicki  a trzecie Bartłomiej Kossowski i Marta Kossowska.

W klasie Youngtimer klasyfikacja jest następująca, pierwsze miejsce zajmuję Piotr Pietras i Jolanta Pietras, drugie Krzysztof Dulewicz i Maja Dulewicz a trzecie Barbara Fijałkowska i Artur Kosnowicz.

Gorąco zachęcamy do śledzenia najnowszych aktualności dotyczych RPH oraz cylku PPPZ.

Relacje z poszczególnych rund zobaczyć można na kanale Motowizja.