10 RPH finałową rundą Trophy for Historic Regularity Rallies

Bardzo miło nam poinformować, że Komisja Historycznych Sportów Motorowych FIA potwierdziła, że ​​finał europejskich rozgrywek FIA Trophy for Historic Regularity Rallies 2021 zostanie zorganizowany przez Rajd Polski Historyczny w dniach 11-14 listopad 2021r.
Rajd odbędzie się na terenie małopolski. Będzie składał się z około 953 km otwartych dróg, z czego około 633 km będzie odcinkami jazdy na regularność.

Zgodnie ze zmienioną koncepcją Trofeum FIA w Rajdach Historycznych na Regularność, Rajd Polski Historyczny będzie poprzedzony szeregiem imprez kwalifikacyjnych. Planowanych jest 17 turniejów kwalifikacyjnych w 12 różnych krajach europejskich. (Lista dostępna TUTAJ). Czołowi zawodnicy z każdej imprezy kwalifikacyjnej otrzymają w listopadzie zaproszenie do rywalizacji o Trofeum FIA w Rajdach Historycznych na Regularność w Polsce.

John Naylor, Przewodniczący Komisji FIA Historic Motor Sport, powiedział: „W imieniu Komisji FIA Historic Motor Sport mam przyjemność potwierdzić, że Rajd Polski Historyczny będzie gospodarzem finału Rajdowych Rajdów Historycznych FIA 2021 w listopadzie. Po dokładnym rozważeniu, oferta zgłoszona przez Automobilklub Krakowski, klub organizujący Rajd Polski Historyczny, przekonała członków komisji, że finał tegorocznego Rajdu Historycznego Regularności powinien odbyć się w Polsce po raz pierwszy. nie możemy się doczekać, aż to wydarzenie odbędzie się w tej pięknej części Europy ”.

Czujemy ogromny zaszczyt, że RPH po rocznej przerwie powróci jako najważniejsza runda Historycznych Rajdów na Regularność. Będzie nam niezmiernie miło gościć wszystkich zawodników.

Do zobaczenia na trasie !