Znamy datę 7 RPH!

Zapraszamy do udziału w 7RPH, który odbędzie się 29.08-01.09.2018r.

ZOBACZ WIĘCEJ

O RPH

Rajd Polski Historyczny

Rajd Polski Historyczny to impreza, której trasa nawiązuje do dawnych etapów najstarszego po Monte Carlo rajdu na świecie – Rajdu Polski. Jego formułą jest jazda na regularność – tak jak w dawnych latach wygrywa nie najszybszy, a ten, kto pokona trasę z prędkością najbardziej zbliżoną do zadanej przez organizatora, co na krętych małopolskich drogach nie jest zadaniem łatwym.

RPH to impreza wymyślona przez Andrzeja Lenczowskiego, który pełnił funkcję Komandora I RPH, oraz Erwina Meisela – Komandora imprezy w kolejnych latach. W ten sposób Rajd Polski doczekał się w 2012 roku, jako ostatni z czterech najstarszych i najsłynniejszych rajdów na świecie (obok rajdów Monte Carlo, Akropolu, Safari) swojego historycznego bliźniaka, pozwalającego historycznym samochodom na rywalizację jak przed laty.

Od roku 2014 rajd jest eliminacją FIA Trophy for Historic Regularity Rallies, jest także rundą Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Rajd Polski Historyczny przypomina publiczności oraz mediom najsłynniejsze rajdowe samochody tamtej epoki, a za ich kierownicami niejednokrotnie zasiadają polscy zawodnicy odnoszący wówczas sukcesy na odcinkach specjalnych w Polsce i innych krajach. Nie brakuje też ekip zagranicznych, których ilość z roku na rok wzrasta.

Do rajdu zapraszamy samochody wyprodukowane do 1990 roku, które będą współzawodniczyć w jeździe na regularność na historycznych trasach Rajdu Polskiego, pokonując w trzy dni około 1000 kilometrów. Baza rajdu mieści się w Wieliczce, a uroczysty honorowy start odbywa się corocznie z Rynku Głównego.

Tegoroczna, szósta edycja rozegrana zostanie w dniach 7-9 września. O szczegółach informować będziemy na łamach naszej strony internetowej.

Historia Rajdu Polski:

1921 - 1939
1940 - 1959
1960 - 1974
1975 - 2004
2005 - 2016